אפריל 19, 2021

הבלדה על בני ברוך

ביום העצמאות ה- 36 למדינת ישראל שר לה שלמה ארצי את "הבלדה על ברוך ג'אמילי". הנרטיב של אותו שיר עורר סערה גדולה בגלל היותו גרפיטי אישי שנכתב בזפת על מבנה של משאבת מים בדרך "באב אל וואד" –  פלמ"ח ברוך ג'אמילי פ"ת 1948

בעקבות השיר נמחקה הכתובת על הקיר. בשנת 2011  שוחזר אותו מבנה וחודשה הכתובת של ברוך ג'אמילי.

באותו קיץ יצא עם ישראל לרחובות  ב"מחאת רוטשילד" ויחד איתו יצאה לרחובות הבלדה של "בני ברוך– קבלה לעם"  שחרטה על דגלה את הכתובת- "לא ימין ולא שמאל הערבות מעל לכול", והנרטיב שלו "כשדלק  הערבות האנושית ואהבת הזולת הוא המניע את הרצון לבנות חברה חיובית ותומכת, חיי האדם מקבלים משמעות. כי אז הוא עוזר לעשות חיי האחרים יפים יותר" חברה כזו ניתן לבנות באמצעות שיטת האיחוד הנרכשת ומתממשת דרך חכמת הקבלה. 

בהדרכתו והובלתו של הד"ר מיכאל לייטמן תלמידו של הרב"ש מממשים חכמה זו כ- 2 מליון תלמידים ברחבי העולם ועל שם רבו ברוך שלום קרא להם הד"ר לייטמן- "בני ברוך".  "בנֵי ברוך " עושים ימים כלילות בלהפיץ את החכמה להמוני העם כמערכת ערכים מובילים בכל תחומי חיינו. דרך "זהר לעם" עם פירוש הסולם ודרך ספריית מקובלים וכתביו של הד"ר מיכאל לייטמן. 

דרך  2 עיתונים, עיתון "האומה"  ועיתון נשים חברתי "ישראלית" עובר המסר של איחוד העם. דרך המדיה האינטרנטית והרשתות החברתיות היא מביאה לידיעת  ההמונים את האפשרויות השונות שניתן להשיגה- מקמפוסים דרך קורסים קצרים  ייעודיים, ועד למאמרים וכתבות המופעים באתרים שונים מתאמה, כולל כנסים רבי משתתפים אליהם מוזמן הציבור הרחב.

בקיץ  2019 שנת העצמאות ה- 71 למדינתנו, נשמע כבר ברמה "קולו של הטרובדור" המספר על שיטת האיחוד והחיבור מבית "קבלה לעם". זו שתיתן את הפתרון לבעיותיה של החברה הישראלית  ועל המעגל הגלובלי שיצרו "בני ברוך" למימוש ערכי הקבלה וחזונה, שישפיעו ליצירתו של העולם כטוב יותר להתחיל כבר עכשיו לקרום  עור וגידים .

ועל כך נגיד אמן.