מאי 14, 2021

אנטישמיות

שנאה

לפני כמה שנים יצאנו לטיול משפחתי בלונדון, תכננו חמישה ימים בלונדון והסביבה היה טיול מהנה ביותר בעיקר בגלל שהיינו ביחד כמשפחה חמישה ימים ברצף. הכל היה מושלם למעט מקרה שהותיר בנו רושם עז והרבה מחשבות. זה היה מקרה של אנטישמיות מודרנית שחווינו יחד כולנו וההלם העיקרי נראה לי כי זו הייתה התמודדות של אנטישמיות אמיתית שחווינו ולא שראינו בטלוויזיה או קראנו באיזו בכתבה. העוצמה של השנאה שמרגישים מאדם אחר ממש מצמררת מגעילה דוחה ובעיקר מפחידה, איך למישהו זר יכולה להיות אלי כזו שנאה חזקה והוא כלל לא מכיר אותי. בהתחלה המוח מסרב להאמין שזה בדיוק מה שקורה וכאילו רציתי להתעורר ולא יכולתי להאמין שזה לחלוטין אמיתי וזה קורה ממש עכשיו.
באותו רגע שהאדם הזה שמע שאנחנו יהודים מישראל היחס היפה שלו אלינו התהפך והוא הוציא מפיו כאלו מילים של שנאה, עוצמה אדירה של אנטי כלפינו כיהודים, כל מיני משפטים שהם ברמה לא אנושית.
היה ברור שהוא נושא עמו מטען גדול של שנאה שאסף במשך שנים.
למה הוא שונא אותנו פתאום? הרי לפני רגע הציג בפנינו דמות מסוימת וגם אם הוא סתם רצה להיות נחמד אלינו כקונים בחנות שלו היה ברור שעכשיו אפילו הפרנסה שלו פחות חשובה מהדבר הזה שנקרא אנטישמי בתוכו, הרגש שהציף אותו מילא את כל החלל ובפעם הראשונה הרגשתי שנאה אמיתית שנבעה מהיותי יהודיה. כמובן שיצאנו מיד בלי להתווכח או לנסות לומר משהו, היה ברור שזה חסר טעם לחלוטין.
אנטישמיות נגד היהודים נראית לכאורה כמו כל התנגדות של קבוצה מסוימת כלפי קבוצה אחרת כמו הקבוצה ששונאת שחורים או צוענים ועוד…אבל השנאה נגד היהודים שונה כי אי אפשר להסביר למה הם נגד, יש כמובן כל אותם תירוצים ידועים אבל נראה שיש באנטישמיות נגד היהודים משהו שאפילו אותם אנטישמיים לא מודעים שזו סיבה מתוך התת מודע שלהם ממש. העם היהודי נקרא עם סגולה ואור לגויים וזהו תפקיד שמוטל עלינו היהודים ומשום שאנו לא מקיימים את אותו תפקיד כולם נגדנו כי אנחנו לא
נותנים להם את מה שהם צריכים לקבל וזו הסיבה האמיתית לשנאה ועד שלא נפנים אנחנו היהודים שעלינו לתת לעולם כולו את מבוקשם האנטישמיות תמשיך ותגבר.