מאי 14, 2021

מה למדתי היום

ללמוד את הטבע

כל חיי נלחמתי להיות מישהו. מה לא עשיתי. הלכתי לאוניברסיטה, קיבלתי ציונים טובים, שמרתי על גזרה יפה, הכל כדי להיות מישהו. זה לא עזר לי להיות מאושרת. להפך, הייתי די אומללה. מה שלא עשיתי, לא היה מספיק. תמיד היו חכמים ממני, יפים ממני, עשירים ממני, בקיצור – הרגשתי כישלון מושלם. זה הביא לדיכאון עמוק, כי לא ידעתי מה אני יכולה לעשות כדי להצליח, כדי להרגיש שייכת. זה מאוד מציק לי. קראתי ספרים על שיפור עצמי. הלכתי לקורסים על הדמייה חיובית, ראיתי סרטים שהראו רק מה טוב בחיים. כלום לא עזר לי. נשארתי אותו בן אדם ממורמר ומתוסכל. היגרתי למדינה אחרת. חשבתי, משנה מקום משנה מזל. לא עזר כלום. חוויתי אותו יאוש רק בשפה אחרת.

עד שהגעתי לקבוצת הקבלה של הרב ד"ר מיכאל לייטמן, תלמידו של הרב"ש, בנו של בעל הסולם שהיה גילגול של האר"י הקדוש. קודם כל, אמרו לי, להיות מישהו זה לא כל כך חשוב. את צריכה להיטמע בין החברים שלך לשכוח מעצמך לגמרי. זה לא כל כך היה הגיוני בעיני, אבל כשהתחלתי להתנהג בצורה כזאת החיוך התחיל לעלות לי על הפנים, והעולם נראה קצת יותר חיובי, כי פתאום גיליתי שיש לי חברים, ולא רק חברים אלא חברים גדולים וחכמים. כי הדבר השני שאמרו לי בקבלה זה שתמיד לחשוב שהחברים שלי יותר חכמים ממני, יותר מתקדמים בלימודים ובכלל הרבה יותר מוצלחים בלימוד הקבלה. זה הביא אצלי לקנאה חיובית, כי כל כך רציתי להיות חכמה כמוהם שלא הפסקתי ללמוד מהם ולהתקרב אליהם. היה לי כל כך הרבה מה ללמוד מהם. לא רק זה, למדתי שאם מצאתי פגם בהם, אלה פגמים הקיימים בי, כי הם מושלמים, ואם אני הייתי מושלמת גם הם היו נראים מושלמים בעיני.

אני מודה לה׳ שהביא אותי ללימודי הקבלה – http://jordanretro.org . הבריאות שלי השתפרה, החיים עם בעלי נהדרים, ובכלל אני רואה את הטוב בכל אדם, כי כל מגרעת היא הזדמנות בשבילי לתקן את עצמי, את עצמי בלבד.