מאי 14, 2021

עולם חדש

משחר ההיסטוריה היו אנשים שהרגישו וראו את דרך חייהם כפורצי גבולות בתחומי המדע ובעיקר בתחום של גילוי עולמות חדשים. אנשים נדדו ממקום למקום בלי מפות ומבלי לדעת לאן הם הולכים כאשר כל מטרתם הייתה לגלות את העולם שעד אז עד לפני כמה מאות שנים לא רבות לא היה מוכר. הגדילו לעשות ספנים אמיצים "באוניות" קטנות – לחצות אוקיינוסים מבלי לדעת אם האספקה שיש להם תהיה מספקת לפני שיגיעו ליבשה חדשה. קולומבוס גילה את אמריקה במקרה. אי אפשר לדעת כמה מהם טבעו או אבדו בדרך.

אנשים אחרים חיפשו ועדיין מחפשים עולם חדש בחלל, מאז ומעולם הכוכבים היו כוח משיכה כמעט מיסטי, הרצון לפצח את חידת היקום ולגלות שאנחנו לא לבד ממלא את המדע עד היום. הרצון למצוא אלטרנטיבה לעולם שלנו לכל מקרה של אסון או כדי למצוא שותפים ביקום ממשיך לדחוף עד היום אנשים פרטיים, חברות פרטיות ומדינות.

פורצי דרך לעולמות חדשים או אולי ניתן לומר עולמות רוחניים היו אנשים שנקראו מקובלים. אנשים אלה חיפשו ומצאו את מטרת הבריאה ובאמצעות הזוהר מספרים לנו מהו העולם החדש הצפוי לכל האנושות אם רק ילכו בדרך שהם מלמדים אותנו דרך שהביאה אותם לגילוי העולם החדש.העולם החדש על פי חכמת הקבלה הינו מדרגה חדשה בהתפתחות המין האנושי מדרגת "מדבר" בה הוא נמצא עכשיו לדרגת "אדם" בו הוא מגלה את מטרת הבריאה והעולמות הרוחניים. 

הגילוי מתחיל כבר בתחילת הדרך ובשלבים. מסע המתחיל בצעד אחד קטן וכך גם המסע לעולם החדש הרוחני. הצעד הראשון, אומרים לנו המקובלים נקרא "אמונת חכמים". לסמוך על מה שהם אומרים ללכת אחריהם עקב בצד אגודל ואז נגלה את העולם הרוחני. לא אחרי מות האדם אלה בעודו בחיים. אדם המתחבר לשורש נשמתו מגלה את העולם הרוחני, מגלה את מי שמנהל אותו, מגלה את מערכת הקשרים בין העולם הרוחני לעולם שלנו.